česky česky english english deutsch deutsch
Přihlásit (vysvětlení) Registrovat
LUSK Luštění křížovek on-line.
LUŠTĚNÍ KŘÍŽOVEK
Křížovkářský server krizovky.lusk.cz, krizovka.lusk.cz
K dnešnímu dni vyšlo již 6437 křížovek.

Hledat v archivu křížovek Archiv

Slovníček pomůže s neznámými slovy. Slovníček

Soutěž Soutěž

Návod jak luštit online Pomoc

Kontakt na autory Kontakt
Soudit o duši a rozumu ženy, když jste s ní (TAJENKA), je totéž, jako soudit o názorech a citech novináře, když jste přečetli jeden jeho článek.
M. J. Lermontov
Klasická křížovka Legendy
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
A
B
C
D
E
F
G
H
I
Vodorovně:
A – Chutný pokrm; malý dům; na podzim kvetoucí cibulovina. B – Otočka; tento; operní sólová skladba; jméno pěvkyně Urbanové. C – Ohleduplnost; pásovec třípásý; doba bez aktivity; rodová společnost. D – Druh pepře; výpotek při zánětu; spočinutí na kolenou; dědičný základ genu. E – TAJENKA. F – Český krasobruslař (Petr); muž; šperk (hovorově); lékopisné označení soli. G – Vhodná k orbě; iluzionistův kousek; puška; doširoka se rozevírati. H – Rybářský pytel; brka; biřic; drcat. I – Peřej; části ruky; panenka Barbie (hovorově).
Svisle:
1 – Otázka; šéf. 2 – Strach; petrolejářská společnost. 3 – Ptačí pera; keř s drobnými peckovicemi. 4 – Německy „rada“; oblast na střední Moravě; Picassovy iniciály. 5 – Otec (nářečně); ženské jméno (26. 7.); pulz. 6 – Pracovník v kotelně; citoslovce chrápání. 7 – Mohamedův rádce; Homérův epos. 8 – Německý určitý člen; skládací cylindr; iniciály básníka Tatarky. 9 – Ten; krátký filmový záběr nebo zvuková nahrávka; plovoucí kusy ledu. 10 – Téměř; velký hmyz. 11 – Mužské jméno (26. 10.); měňavka. 12 – Film s Chaplinem; modrá barva; denní rozvrh (zkr.). 13 – Značka oerstedu; chlapec; řezák. 14 – Kořenová zelenina; týkající se setí. 15 – Úžlabina; tyran. 16 – Zolův román; hlemýždí schránka.
Nápověda: ANAS; APAR; AVA; KID
Autorka: Iva Böhmová
Vyhodnotit Uložit Obnovit Smazat
Plná políčka přeskočit Posun stránky
Nápověda: Ovládací klávesy
Enter
Další slovo.
Shift+Enter
Předchozí slovo.
Mezerník
Změna směru.
 <- 4
Kurzor vlevo.
 -> 6
Kurzor vpravo.
Esc
Smazat písmeno.
Pomocné znaky: Ž, Š, Č, Ř, Ŕ, Ď, Ť, Ň, Ě, Á, Ä, É,  Í , Ý, Ó, Ö, Ô, Ú, Ů, Ü, CH, Ĺ Ľ
xml document Řešení do souboru